Ринок дата-центрів Індії: Мумбаї, Чінай, Гайдарабад
Ринок колокейшну Індії досягає $7.31B у 2026 році (+25.5% YoY), Мумбаї займає 54% ємності, а гігаватні кампуси ШІ приземляються у Візазі, Джамнагарі та Гайдарабаді.

Ринок колокейшну дата-центрів Індії прогнозується на рівні $7.31 billion у 2026 році, на 25.5% більше за рік, з встановленою ємністю, що зростає з приблизно 4.48GW у 2025 році до прогнозованих 15.21GW до 2031 року. Мумбаї займає 54% національної ємності колокейшну завдяки своїм станціям приземлення підводних кабелів, колокейшн коштує приблизно ₹12,000-25,000 ($145-300) на кВт на місяць залежно від міста, а хвиля гігаватних кампусів ШІ — AdaniConneX-Google у Вішакхапатнамі, Reliance-Meta у Джамнагарі, Microsoft та AWS у Гайдарабаді — переосмислює карту за межами традиційної осі Мумбаї-Чінай. Перевага цін є реальною: при $0.122/кВт·год індійські комерційні тарифи на електроенергію менше половини тарифу Сінгапуру. Але сертифікація та розширення мережі у новіших потужністю керованих кампусах не встигли за оголошеною ємністю.
Ключові висновки
- Розмір ринку: $7.31B дохід від колокейшну у 2026 році (+25.5% YoY); встановлена база ~4.48GW (2025) → ~5.45GW (2026) → 15.21GW прогноз до 2031 року, 22.79% CAGR (GlobalData).
- Зростання пропозиції: CBRE прогнозує ~30% річне зростання ємності у 2026 році на ~500MW нової пропозиції колокейшну; JLL записала 97.9MW чистого попиту в H1 2025 (+48% YoY) при 4.3% вакансії — ринок з обмеженою пропозицією попри темп зростання.
- Географічна концентрація: Мумбаї 54% національної ємності колокейшну, Чінай 20%, Делі-NCR 10%, Бангалор 7% (JLL). Новіші потужністю керовані хаби — Гайдарабад, Вішакхапатнам, Джамнагар — знаходяться поза цим спадковим розподілом.
- Цінування: виставлення рахунків на основі потужності, приблизно ₹12,000-25,000/кВт/місяць ($145-300); Мумбаї та Бангалор коштують більше за Чінай, Гайдарабад та Делі-NCR. Комерційна електроенергія в середньому $0.122/кВт·год на національному рівні — менше половини близько $0.262/кВт·год Сінгапуру.
- Хвиля ШІ: AdaniConneX-Google (~$15B, Візаг, гігаватний масштаб), Reliance-Meta (Джамнагар, 168MW перша фаза гігаватного класу кампусу), новий тризонний регіон Гайдарабад Microsoft, обіцяна $7B розширення Гайдарабад AWS, та $100B екологічна-ШІ прив’язка Adani Group до 2035 року.
- Стимули штатів: Махараштра (до 60% звільнення від мита на електроенергію, 15 років), Телангана (100% повернення мита на гербові збори/реєстраційні збори), Тамільнаду (пільгові тарифи, виділені живлення — поновлення політики в розгляді станом на середину 2026).
- Розрив сертифікації: з об’єктів, які відстежує Coloprice, лише один має опубліковану сертифікацію Uptime Institute Tier IV; кілька покладаються на TIA-942 або ISO/SOC атестації замість — перевіряйте по об’єктам, не по операторам.
Живі індійські ціни та деталі на рівні об’єктів знаходяться на індексі цін колокейшну та каталозі дата-центрів.
Розмір ринку: три числа, три визначення
Оцінки сторонніх осіб ємності дата-центрів Індії сильно відрізняються, а розрив — здебільшого визначальний — дохід від колокейшну тільки проти загального встановленого ІТ-навантаження, включаючи дата-центри, власні гіперпомасштабів, які ніколи не входять на ринок третьої сторони колокейшну.
| Джерело | Метрика | Показник 2025/26 | Прогноз |
|---|---|---|---|
| GlobalData | Встановлена ємність колокейшну | 4.48GW (2025) | 15.21GW до 2031 (22.79% CAGR) |
| GlobalData | Дохід від колокейшну | $7.31B (2026, +25.5% YoY) | — |
| CBRE | Свіжа пропозиція колокейшну | ~500MW додано у 2026 (+30% YoY зростання ємності) | — |
| JLL | Чистий попит | 97.9MW у H1 2025 (+48% YoY), 4.3% вакансія | — |
| Каталог Coloprice | Ємність відстежуваного об’єкту | 1,738MW у 10 відстежуваних об’єктах Індії | 7 з 10 позиціонуються як готові до ШІ |
Джерела: GlobalData/Yahoo Finance, CBRE через Business Today, JLL, каталог Coloprice.
Практичне розуміння: яке б чисельне число звіт не лідував, перевіряйте, чи рахує він тільки третій осяг колокейшну або загальне встановлене ІТ-навантаження, включаючи побудовані гіперпомасштабами кампуси, як AWS або власні кампуси Google — ці дві категорії не взаємозамінні, і порівняння індійського ринку, які їх змішують, надлишково подають або недолишково подають зростання залежно від того, в який бік йде змішування.
Регіональний розподіл: Мумбаї, Чінай та нові потужністю керовані хаби
Карта дата-центрів Індії історично розділилась по одній осі — кабельні міста проти усього іншого — і тепер розділяється по другій осі, оскільки гігаватні кампуси ШІ приземляються в місцях з землею та потужністю, але без спадкової щільності перевізників.
| Місто/регіон | Частка національної ємності | На чому це побудовано |
|---|---|---|
| Мумбаї / Наві-Мумбаї | 54% (JLL) | Станція приземлення підводного кабелю (SMW3, FLAG FEA, IMEWE, TGN-EA, MENA, SEACOM), щільність перевізників, попит фінансового сектору |
| Чінай | 20% (JLL) | Вторинна станція приземлення кабелю, стимули Тамільнаду, кампуси AdaniConneX та STT GDC |
| Делі-NCR (Ноіда) | 10% (JLL) | Попит північного підприємництва, близькість уряду/BFSI |
| Бангалор | 7% (JLL) | Попит технологічного сектору підприємництва, база таланту |
| Гайдарабад | Зростає, потужністю керований | Стимули Телангани, новий тризонний регіон Microsoft, розширення AWS $7B, STT GDC |
| Вішакхапатнам (Візаг) | Новий, гігаватний масштаб | Кампус AdaniConneX-Google ~$15B, доступ до прибережної потужності |
| Джамнагар, Гуджарат | Новий, гігаватний масштаб | Побудований під замовлення кампус Reliance-Meta (168MW перша фаза гігаватного класу сайту), існуюча енергетична інфраструктура Reliance |
Мумбаї та Чінай цінуються на стоимості взаємопов’язаності — клієнти платять за близькість до приземлення кабелю та вибір перевізника. Гайдарабад, Візаг та Джамнагар — зовсім інша торгівля: доступність землі та доступ до мережі — продукт, а клієнти ШІ-тренування, які підписують там, не потребують щільність перевізників так, як клієнт колокейшну, що запускає вразливо-чутливий трафік підприємництва. Це розрізнення важливо для покупців — присутність Візаг або Джамнагар не є заміною для присутності Мумбаї, якщо те, що вам потрібно, це мережевий край, і зворотне так само вірно для кластерів тренування.
Цінування: потужність-орієнтоване, і дешевше, ніж більшість APAC
Індійське цінування колокейшну структуровано навколо електроенергії замість пласких ставок стійки, що робить порівняння поміж постачальниками складнішим, ніж у Сінгапурі чи США.
| Компонент | Типовий діапазон | Примітки |
|---|---|---|
| Колокейшн, на кВт/місяць | ₹12,000-25,000 (~$145-300) | Варіюється за містом, розміром контракту та терміном зобов’язання |
| Рітейл/підприємницькі стійки | Рахуються на кВА замість на стійку у більшості цитат | Стійка 4kVA зазвичай коштує ₹32,000-60,000/місяць тільки в електроенергії |
| Комерційна/промислова електроенергія | $0.122/кВт·год національний середній, діапазон $0.09-0.14 | Махараштра та Тамільнаду знаходяться у верхній смузі; відкриті доступні відновлювальні ППА звичайні для більших клієнтів |
Джерела: Cyfuture Cloud, GlobalPetrolPrices.
Проти регіону, цей тариф на потужність — основна перевага: $0.122/кВт·год менш ніж вдвічі від близько $0.262/кВт·год Сінгапуру та значно нижче $0.201/кВт·год Японії (див. посібник ринку Сінгапуру для основи порівняння). Мумбаї та Бангалор все ж таки стягують премію над Чінаєм, Гайдарабадом та Делі-NCR — вартість нерухомості та близькість до приземлення кабелю, не потужність, керують цим розповсюджуванням.
Стимули штатів: конкурентний та частково невирішений ландшафт
Уряди штатів, не федеральний уряд, з’являються поточним важелем, який формує місце приземлення нової ємності в Індії.
| Штат (хаб) | Ключовий стимул |
|---|---|
| Махараштра (Мумбаї/Наві-Мумбаї) | До 60% звільнення від мита на електроенергію на 15 років, звільнення від мита на гербові збори, одноконечна дозвіл, доступ до 24×7 подвійної мережі |
| Телангана (Гайдарабад) | 100% повернення мита на гербові збори та реєстраційних зборів, звільнення від рутинних інспекцій праці |
| Тамільнаду (Чінай) | Виділені живлення, пільгові тарифи на електроенергію, субсидії на мито/податок — політика була запланована на закінчення у квітні 2026 року без підтвердженого розширення на момент написання |
Джерела: Ahlawat & Associates, DataCenterDynamics.
Чорновик Національної політики дата-центрів додав би федеральний рівень на вершину — до 20 років умовного звільнення від податків, 100% звільнення від мита на електроенергію, кредит від непрямого податку на HVAC та електричне обладнання, одноконечні дозволи та виділені зони економіки дата-центрів — але він залишається чорновиком, не прийнятим законом. Покупці, що оцінюють новий сайт в Індії, повинні розглядати стимули на рівні штатів як надійну основу та національну чорновик-політику як перевищення, яка може або не може матеріалізуватися на оголошеній шкалі часу. Тамільнаду конкретно варто повторно перевірити перед прив’язуванням капіталу: режим стимулів, що закінчується без підтвердженого поновлення, є реальним ризиком планування для проекту на основі Чінаю, не формальністю.
Гігаватна хвиля ШІ
Те, що відрізняється про 2026 від попередніх циклів дата-центрів Індії, це масштаб одного кампусу зобов’язань, усі приземляються в межах приблизно 12 місяців один від одного:
- AdaniConneX + Google, Вішакхапатнам — кампус приблизно $15 млрд, оголошений на гігаватний початковий масштаб, з планами розширення до «кількох гігаватів». Це найбільше оголошене інвестування Google в Індію та розміщує серйозну потужність ШІ-тренування на східному узбережжі вперше.
- Reliance Industries + Meta, Джамнагар, Гуджарат — кампус, побудований під замовлення, з першою фазою 168MW (відстежується в каталозі Coloprice як під конструкцією) як частина запропонованого гігаватного класу сайту, використовуючи існуючу енергетичну інфраструктуру Reliance у Джамнагарі.
- Microsoft, Гайдарабад — новий регіон дата-центрів з трьома зонами доступності, найбільший Microsoft в Індії, відкриває 2026 року як частина обіцяного інвестування Microsoft $17.5 млрд Індія до 2029 року.
- AWS, Гайдарабад — обіцяння розширення на $7 млрд протягом 14 років, побудоване на існуючому регіоні AWS Індії.
- Adani Group, національний — окреме зобов’язання на $100 млрд для екологічно чистої потужності дата-центрів, готової до ШІ до 2035 року, охоплюючи кілька сайтів поза Візагом.
Це оголошення та рання конструкція, не доставлена ємність — розглядайте гігаватні цифри заголовків як стелю того, що було обіцяно, не те, що живе сьогодні. Єдина цифра, яка є верифікована зараз, це 168MW перша фаза у Джамнагарі, відстежується в каталозі як під конструкцією.
Що тонко: сертифікація та розширення мережі
Два попередження важливіші в Індії, ніж у більш зрілих ринках APAC. По-перше, опублікована сертифікація третьої особи нерівномірна: з об’єктів, які відстежує Coloprice, лише кампус Yotta NM1 у Наві-Мумбаї має опубліковану сертифікацію Uptime Institute Tier IV. Кілька інших — включаючи об’єкт Гайдарабад STT GDC та кампус Rabale Sify — містять сертифікацію TIA-942 Rated 3/4 замість, окремий стандарт від іншого органу, або покладаються на ISO та SOC атестації без опублікованого рівня тривалості вверх взагалі. Жодна з цього не означає, що об’єкти ненадійні; це означає, що покупець не може вивести проектну надійність від масштабу оператора або бренду та потребує запиту конкретної сертифікації на сайті.
По-друге, новіші потужністю керовані кампуси у Візазі та Джамнагарі будуються поряд — не після — їх інфраструктури живлення. Це нормальна послідовність для гринфілд гігаватних сайтів де-небудь, але це означає, що розклад доставки для контрактної ємності в цих місцях залежить від мережі та поновлювальних-ППА розширення завершення за розкладом, залежність, яку клієнти Мумбаї та Чінаю, загалом, не повинні приймати на себе.
Що робити з цим
- Для навантажень, залежних від взаємопов’язаності (ІТ підприємництва, фінансові послуги, мережевий край), за замовчуванням спрямуйтесь на Мумбаї або Чінай — перевага приземлення кабелю структурна та не буде повторена новішими хабами незалежно від їх цінування потужності.
- Для тренування ШІ та масового виведення, оцініть Гайдарабад, Візаг та Джамнагар на вартість потужності та доступність, а не щільність перевізників — $0.122/кВт·год національно, з доступними відновлювальними ППА для великих клієнтів, є реальна перевага, яку ці сайти пропонують.
- Перевіряйте сертифікацію по об’єктам, не по операторам — запросіть конкретний рівень Tier або TIA-942 та дату аудиту перед розглядом будь-якого сайту Індії як рівня виробництва для регульованих навантажень. Використовуйте контрольний перелік належної обережності дата-центрів як основу рамки.
- Повторно перевіряйте статус стимулю штату перед підписуванням, особливо в Тамільнаду з огляду на закінчення політики у квітні 2026 року — стимул, який був живий під час найважливішої обережності, може закінчитися перед виконанням контракту на проектах з тривалим часом свинцю.
- Відстежуйте живе цінування та статус об’єкту на індексі цін колокейшну та сторінці каталогу Індії замість статичних діапазонів тут; запустіть конкретні вимоги через сервіс цитати для орієнтиру реальних пропозицій, та подивіться на сторінку сектору гіперпомасштабів для того, як Індія порівнюється з іншими гігаватними ринками ШІ.
Часті питання
Наскільки великий ринок дата-центрів Індії у 2026 році?
Прогнозується, що дохід від колокейшну в Індії досягне $7.31 billion у 2026 році, на 25.5% більше за рік, з встановленою ємністю колокейшну, що зростає з приблизно 4.48GW у 2025 році до близько 5.45GW у 2026 році і прогнозованих 15.21GW до 2031 року — 22.79% CAGR (GlobalData). CBRE окремо прогнозує ~30% річне зростання ємності у 2026 році на близько 500MW нової пропозиції колокейшну, а чистий попит H1 2025 вже склав 97.9MW, збільшившись на 48% у річному вимірі, при 4.3% вакансії (JLL).
У якому індійському місті найбільше ємності дата-центрів?
Мумбаї, з великим відривом. JLL оцінює частку Мумбаї в національній ємності колокейшну на 54%, за ним йде Чінай з 20%, Делі-NCR з 10% та Бангалор з 7%. Домінування Мумбаї прямо пов'язане з розташуванням в ньому основних станцій приземлення підводних кабелів Індії — Мумбаї CLS завершує SMW3, FLAG FEA, IMEWE, TGN-EA, MENA та SEACOM — що забезпечує щільність перевізників, необхідну для колокейшну та клієнтів, залежних від взаємопов'язаності.
Яка вартість колокейшну в Індії?
Цінування на основі потужності є нормою: постачальники зазвичай стягують приблизно ₹12,000-25,000 на кВт на місяць (близько $145-300), залежно від міста та розміру контракту, із простором, пропускною здатністю та крос-коннектами, виставленими окремо. Мумбаї та Бангалор стягують премію над Чінаєм, Гайдарабадом та Делі-NCR через вартість землі та близькість до кабельних приземлень. Комерційна/промислова електроенергія в середньому коштує $0.122/кВт·год на національному рівні, при цьому Махараштра та Тамільнаду знаходяться у верхній частині діапазону $0.09-0.14.
Що спричинює бум гігаватних дата-центрів ШІ в Індії?
Кластер угод «побудовано під замовлення» на гіперпомасштабний рівень, оголошених протягом 2026 року: приблизно $15 млрд гігаватного кампусу ШІ AdaniConneX та Google у Вішакхапатнамі (Візаг); гігаватний кампус Reliance Industries, побудований під замовлення для Meta у Джамнагарі, Гуджарат (перша фаза 168MW, відстежується в каталозі як під конструкцію); новий тризонний регіон Hyderabad Microsoft, найбільший в Індії; та обіцяне розширення Hyderabad AWS на $7 млрд протягом 14 років. Adani Group окремо взялась на $100 млрд потужності дата-центрів, побудованих на відновлювальній енергії та готових до ШІ до 2035 року.
Які індійські штати пропонують найкращі стимули для дата-центрів?
Махараштра, Тамільнаду та Телангана очолюють. Махараштра пропонує до 60% звільнення від мита на електроенергію на 15 років плюс звільнення від мита на гербові збори та одноконечну дозвіл; Телангана пропонує 100% повернення мита на гербові збори та реєстраційних зборів плюс звільнення від рутинних інспекцій праці; Тамільнаду пропонував виділені живлення та пільгові тарифи, хоча її політика щодо дата-центрів була запланована на закінчення у квітні 2026 року без підтвердженого розширення на момент написання — варто повторно перевірити перед прив'язуванням до сайту Чінай. Чорновик Національної політики дата-центрів додав би федеральний рівень звільнення від податків до 20 років і виділених зон економіки дата-центрів, але він залишається чорновиком, не прийнятим законом.
Чи мають індійські дата-центри сертифікацію Tier III/IV?
Охоплення сертифікацією тонке порівняно з регіоном. З об'єктів, які Coloprice відстежує в Індії, лише один — кампус Yotta NM1 у Наві-Мумбаї — має опубліковану сертифікацію Uptime Institute Tier IV; кілька інших мають рейтинги TIA-942 Rated 3 або Rated 4 (окремий орган стандартизації) або замість цього атестації ISO/SOC. Покупці повинні перевірити проектну надійність об'єкта за об'єктом, а не припускати рівні Uptime на основі масштабу або бренду оператора.
Чи дешевше в Індії, ніж у Сінгапурі або Південно-Східній Азії для навантажень ШІ?
На чистій вартості електроенергії — так: комерційний тариф Індії $0.122/кВт·год менш ніж вдвічі від близько $0.262/кВт·год Сінгапуру і значно нижче $0.201/кВт·год Японії. Індія також не має мораторію на потужність на кшталт Сінгапуру і немає заморозки затвердження на кшталт Малайзії, а 7 з 10 об'єктів, які відстежує Coloprice в Індії, позиціонуються як готові до ШІ. Компроміс — тонше охоплення сертифікацією Tier та розширення електроенергії/сітки, яка у потужністю керованих кампусах, як Джамнагар та Візаг, все ще наздоганяє оголошену потужність.
Джерела
Першоджерела, на які спирається стаття. Кожна цифра веде туди, звідки її взято.
- GlobalData / Yahoo Finance: India Data Center Colocation Report 2026
- Business Today: India data centre capacity to jump 30% in 2026 — CBRE report
- JLL: India Data Centers Market Dynamics
- Ahlawat & Associates: India Data Centre Policy by State
- DataCenterDynamics: State governments — the new kingmakers in India's hyperscale data center race
- TIGZIG: India's Next Tech Wave — AI Data Centers for the World
- TechCrunch: Microsoft to invest $17.5B in India by 2029 as AI race accelerates
- Business Today: From Mumbai to Jamnagar — India's data centre map is rapidly expanding
- GlobalPetrolPrices — India business electricity
- Cyfuture Cloud: Colocation Hosting Pricing Across Indian Data Center Providers
Отримати ціни
Опишіть задачу — ми підберемо дата-центри з каталогу та повернемо реальні пропозиції. Безкоштовно для покупця.