▮▮Coloprice
← Гайди та аналітика

· power

Серверні стійки дата-центрів: розміри, ліміти щільності та посібник покупця

Стандартні серверні стійки мають розмір 42-48U, монтаж 19 дюймів (EIA-310), глибину 600-1200 мм. Ціни варіюються від $250 для відкритої рами до $3500+ для корпусів високої щільності.

Серверні стійки дата-центрів: розміри, ліміти щільності та посібник покупця

Стандартна серверна стійка дата-центру монтує обладнання на 19-дюймові (482,6 мм) рейки відповідно до специфікації EIA-310, з збільшенням 1U у 1,75 дюйма (44,45 мм), найчастіше виготовляється як корпус 42U або 45U приблизно 73,5-78,75 дюймів висоти. Ціни варіюються від близько $250 для голої 2-стійкової відкритої рами до $3500+ для повністю закритого корпусу високої пропускної здатності, а правильний вибір залежить набагато більше від номіналу навантаження, потоку повітря та управління кабелем, ніж від однієї ціни за товар.

Ключові моменти

  • Стандарт 19-дюймів/1U тримається десятиліттями. EIA-310 фіксує ширину монтажу на 19 дюймів та висоту одиниці стійки на 1,75 дюйма; глибина (зазвичай 600-1200 мм) ніколи не була стандартизована і варіюється залежно від виробника та покоління серверу.
  • Другий стандарт з’являється для AI-кластерів. Open Rack V3 від OCP використовує ширшу 21-дюймову (537 мм) секцію обладнання та інтегровану 48V DC шину; Omdia передбачає, що корпуси Open Rack стануть de facto стандартом в AI дата-центрах до 2030 року.
  • Відкрита рама коштує в 3-10 разів дешевше, ніж закритий корпус. 2-стійкова відкрита рама коштує близько $250-800; порівнювальний закритий корпус 42U з дверима та бічними панелями коштує $1500-3600+, відповідно до прайс-листів CDW.com.
  • Номіналь навантаження приблизно подвоїлися для стійок AI. Стандартні корпоративні стійки мають 2000-3000 фунтів (907-1361 кг); стійки AI високої щільності тепер мають номіналь 4000-5400 фунтів (1814-2450 кг), при цьому CDU рідинного охолодження додає до 3 тон самостійно.
  • Щільність, а не розмір, є справжньою специфікацією. Стійка 42U сьогодні може містити 5 кВт старих серверів або 130+ кВт GPU в тому ж форм-факторі — див. наш посібник щодо щільності потужності для наслідків охолодження та електроживлення.
  • Купівля неправильної стійки коштує дорого виправляти потім. Перфорація дверей, сумісність глибини рейок та простір для монтажу PDU дешево специфікувати правильно на початку та дорого модернізувати після встановлення обладнання.

Специфікації потужності та охолодження рівня об’єкту за сайтом знаходяться в глобальному каталозі дата-центрів; живі колокейшн та ціни GPU знаходяться в індексі цін та GPU-трекері.

Одиниці стійки, ширина та стандарт EIA-310

Кожен товарний сервер, комутатор та PDU, побудований протягом останніх 30 років, припускає однакову базову одиницю: 1 одиниця стійки (U) дорівнює 1,75 дюйма (44,45 мм) вертикального простору, а обладнання монтується на рейки з інтервалом 19 дюймів (482,6 мм) — з внутрішнім отвором для отворів з інтервалом 17,75 дюймів, щоб ручки та панелі лицьової сторони очистили раму, відповідно до EIA-310.

Специфікація Значення
Висота одиниці стійки (1U) 1,75 дюйма / 44,45 мм
Ширина монтажу (EIA-310) 19 дюймів / 482,6 мм
Внутрішній інтервал отворів для рейок 17,75 дюйма
Використовувана висота 42U 73,5 дюйма (1866,9 мм)
Типова зовнішня ширина корпусу 600 мм або 800 мм
Типовий діапазон глибини 600-1200 мм

Рама стійки 42U, як тільки додаються верхні кришки, коліщатка та ніжки вирівнювання, зазвичай має загальну висоту 78-80 дюймів, навіть якщо тільки 73,5 дюйма є монтажним простором — розрізнення, яке має значення при перевірці висоти стелі та висоти дверей під час встановлення.

Стандартні висоти стійок та їх використання

Висота Використовуваний простір Типове використання
6-12U 10,5-21 дюйма Мережеві комунікаційні шафи на стіні, маленькі офіси
24-27U 42-47,25 дюйма Серверні кімнати половинної висоти, віддалені/крайові сайти
42U 73,5 дюйма Стандартний корпоративний та колокейшн стандарт
45U 78,75 дюйма Колокейшн високої щільності, максимізує кількість U на площу
47-52U 82,25-91 дюйма Розгортання AI/GPU, вищі зали з вільним простором

Глибина — це розмір, який покупці найчастіше неправильно розраховують: стандартні 1U/2U сервери підходять до корпусів глибиною 600-1000 мм, але глибокі GPU-сервери від Dell, HPE, Cisco та Supermicro зазвичай потребують глибину 1200 мм для очищення корпусу, кабельного рукава та задної дверей — відповідно до посібника стійок ENCOR Advisors 2026. Замовлення корпусу глибиною 1000 мм для розгортання GPU — це поширена та дорога помилка.

19-дюймова EIA-310 vs. OCP Open Rack V3

Розгортання гіпермасштабу та AI-кластерів дедалі частіше обходять стандарт 19-дюймової комерційної шафи на користь Open Rack від Open Compute Project, який переконструює стійку навколо спільної шини живлення замість окремих блоків живлення на сервер.

Атрибут 19-дюймова EIA-310 OCP Open Rack V3 (ORv3)
Ширина монтажу обладнання 19 дюймів (482,6 мм) 21 дюйм / 537 мм (OpenU)
Зовнішній розмір стійки 600 мм типово 600 мм (W) x 1068 мм (D)
Одиниця стійки 1U = 44,45 мм 1 OU = 48 мм
Загальна висота (звичайна конфігурація) 42-45U 2286 мм / 44 OU
Подача живлення Окремі блоки живлення AC/DC на сервер Інтегрована 48V DC шина, до 120 кВт у конфігураціях з високою потужністю
Максимальне статичне навантаження ~907-1361 кг До 1400 кг
Доступність Товарні SKU від усіх виробників Ланцюг постачання OEM/гіпермасштабу (Rittal, Eaton, Sanmina та інші через OCP)

21-дюймова секція сумісна з 19-дюймовим обладнанням через адаптерні полиці, але спільна шина та висота OpenU означають, що ORv3 не є вставляється на місце для існуючих залів. Omdia прогнозує, що корпуси Open Rack стануть de facto стандартом для нових дата-центрів AI до 2030 року, а MarketsandMarkets оцінює ринок стійок OCP приблизно в $2,02 млрд у 2026 році, що зростає до $4,32 млрд до 2030 року (21% CAGR) — все ще невелика частка ширшого ринку стійок дата-центрів, яку Fortune Business Insights визначає на $7,26 млрд у 2026 році.

Типи стійок: відкрита рама vs. закритий корпус

Фізична структура важлива так само, як кількість U. Три форм-фактори охоплюють майже кожне розгортання:

Тип Типова ціна (42-45U) Номіналь статичного навантаження Найкраще для
2-стійкова відкрита рама $250-800 800-2000 фунтів (363-907 кг) Мережеві/комунікаційні залу, легке обладнання, вже захищені клітини
4-стійкова відкрита рама $600-1900 1000-3000 фунтів (454-1361 кг) Серверні кімнати, які потребують більше підтримки без вартості корпусу
Закритий корпус, стандартний $1500-2800 2000-3000 фунтів (907-1361 кг) Колокейшн-зали, спільні об’єкти, вимоги фізичної безпеки
Закритий корпус, висока пропускна здатність/промисловий $3000-3600+ 3000+ фунтів (1361+ кг) Колокейшн висока щільність та AI, жорсткі умови навколишнього середовища

Ціни складені на основі прайс-листів CDW.com (APC NetShelter AR201, Tripp Lite/Eaton SmartRack SR-series, Vertiv VR-series, StarTech RK-series), вересень 2026.

2-стійкові рами коштують приблизно від третини до половини еквівалентної 4-стійкової рами, оскільки вони носять менше конструкційної сталі та немає бічних панелей, але вони підтримують обладнання тільки від передніх рейок — добре для комутаторів та комунікаційних панелей, ризиковано для важких серверів без додаткової підтримки. 4-стійкові рами та закриті корпуси розподіляють вагу по всіх чотирьох кутах, тому кожен номіналь навантаження вище близько 2000 фунтів припускає дизайн 4-стійки або корпусу.

Номіналь навантаження: статичне vs. динамічне

Важливі два різні числа, і виробники їх не завжди ясно позначають:

  • Статичне навантаження — це вага, яку стійка підтримує після встановлення та вирівнювання — число на аркуші специфікацій.
  • Динамічне навантаження — вага в русі: котання заповненого корпусу на коліщатках, або опускання його на місце ліфтом. Динамічні сили зазвичай становлять 30-50% вище еквівалентної статичної ваги, тому кращий спосіб — це розраховувати на 1,3-1,5х від статичного рейтингу, коли стійка буде переміщена під навантаженням, відповідно до аналізу пропускної здатності навантаження Enconnex.
Обладнання Типова вага
1U сервер 15-25 кг
4U GPU сервер 40-60 кг
Стандартна корпоративна стійка, номіналь статичного навантаження 907-1361 кг (2000-3000 фунтів)
Стійка AI високої щільності, номіналь статичного навантаження 1814-2450 кг (4000-5400 фунтів)
Одиниця розподілу охолоджувального середовища рідинного охолодження (CDU) До 2722 кг (3 тон)
OCP Open Rack V3, максимальне статичне навантаження 1400 кг

Повністю заповнений рядок 4U GPU-сервера плюс спільна CDU може швидко наблизитись до верхньої частини навіть рейтингу стійки високої щільності — це одна з причин, чому дедалі частіше AI-зали з рідинним охолодженням розділяють стійки обчислень від розміщення CDU замість складування обох навантажень на одній рамі. Див. наш посібник рідинного охолодження для того, як архітектури прямого охолодження чіпу та занурення розташовують це обладнання.

Потік повітря, управління кабелем та контрольний список покупця

Поза розміром та навантаженням, шість специфікацій визначають, чи працює стійка один раз населена:

  1. Перфорація дверей. Стандартні перфоровані двері мають 64-80% відкритої площі; стійки високої щільності потребують 80%+ перфорації на передніх та задніх дверях, щоб уникнути стання вузьким місцем потоку повітря, відповідно до посібника покупця network-switch.com 2026.
  2. Глибина рейок та регульованість. Підтвердьте, що інтервал рейок відповідає вушам монтажу вашого виробника серверу — рейкові комплекти Dell, HPE, Cisco, Lenovo та Huawei не завжди взаємозамінні без адаптерів.
  3. Простір монтажу PDU. Вертикальні 0U PDU, встановлені в задніх каналах, тепер стандартні; підтвердьте, що корпус має виділений 0U простір замість споживання U-висоти, призначеної для обладнання.
  4. Управління кабелем. Окремі шляхи для живлення та кабелів передачі даних зменшують ризик EMI та роблять переміщення/додавання/зміни швидшими — дійсна вартість один раз об’єкт запускає DCIM-відстеженість ємності (див. наш посібник DCIM).
  5. Сумісність утримання. Утримання гарячої/холодної проходу може поліпшити ефективність охолодження на 10-30%, але тільки якщо двері корпусу та щіткові ущільнення дахів розроблені для системи утримання, яка використовується — див. наш посібник систем охолодження.
  6. Коліщатка та ніжки вирівнювання. Коліщатка полегшують початкове розміщення; ніжки вирівнювання (використовуються один раз розташовані) поліпшують стабільність та потрібні перед застосуванням номіналю статичного навантаження в більшості специфікацій виробника.

Що робити

  • Узгодьте глибину стійки з вашим фактичним поколінням серверу перед замовленням, а не з існуючим стандартом об’єкту — корпус 1000 мм не буде підходити GPU-шасі глибиною 1200 мм, і виявлення цього після доставки — це дорога затримка.
  • Розраховуйте динамічне навантаження, якщо стійка будь-коли буде переміщена під навантаженням — розраховуйте на 1,3-1,5х від статичного рейтингу, особливо для рядів з рідинним охолодженням, де CDU додає значну вагу наприкінці розгортання.
  • Виберіть відкриту раму тільки всередину вже захищеного, вже охолодженого простору. 2-5х розрив у ціні на закритий корпус купує фізичну безпеку та стриманий потік повітря, який має значення в спільних колокейшн-залах.
  • Запитайте оператора, який стандарт стійки (19-дюймовий або OCP ORv3) побудований навколо набір високої щільності перед фіксацією GPU-обладнання — див. наш посібник щодо щільності потужності для того, як вимоги щільності повинні бути специфіковані в RFP.
  • Розглядайте перфорацію дверей та простір PDU як невід’ємні на аркуші специфікацій, а не як афтерту — обидва дешево специфікувати правильно та руйнівно виправляти після того, як стійки населені. Порівняйте специфікації рівня об’єкту по операторах у глобальному каталозі дата-центрів та запитайте цити через нашу форму котирування.

Часті питання

Які стандартні розміри серверної стійки дата-центру?

Ширина монтажу стандартизована на 19 дюймів (482,6 мм) відповідно до EIA-310, з одиницею стійки (U) рівною 1,75 дюйма (44,45 мм). Висота 42U (73,5 дюйма використовуваного простору) та 45U є найпоширенішою в корпоративних залах, з корпусами 47-52U дедалі частіше використовуються для розгортання AI. Глибина не стандартизована: зовнішня ширина 600 мм та 800 мм і глибина 600-1200 мм продаються всі, 1000-1200 мм необхідні для глибоких GPU-серверів від Dell, HPE та Supermicro.

Що таке одиниця стійки (U) та як розраховується висота стійки?

Одиниця стійки (U або RU) — це 1,75 дюйма (44,45 мм) вертикального монтажного простору. Помножте кількість U на 1,75 дюйма, щоб отримати висоту обладнання, яке можна монтувати — стійка 42U має 73,5 дюйма монтажного простору, хоча фізичний корпус вищий, коли додаються рама, верхня кришка та коліщатка або ніжки вирівнювання.

Скільки коштує серверна стійка?

Стійка 45U з двома стійками типу відкритої рами коштує $250-800 (APC NetShelter AR201 стоїть $249,99 на CDW); 4-стійкові відкриті рами коштують $600-1 900. Повністю закриті корпуси 42U дата-центрів з дверима та бічними панелями коштують $1500-2800 для стандартної глибини (Tripp Lite SmartRack, Vertiv VR3300) та $3000-3600+ для корпусів з високою пропускною здатністю або промислового рейтингу (Vertiv VR3350), відповідно до прайс-листів CDW.com.

Яке максимальне навантаження може витримати серверна стійка?

Стандартні корпоративні стійки мають номіналь статичного навантаження 2000-3000 фунтів (907-1361 кг). Стійки AI високої щільності мають номіналі статичного навантаження 4000-5400 фунтів (1814-2450 кг), а одиниця розподілу охолоджувального середовища (CDU) для рядів з рідинним охолодженням може важити до 3 тон (2722 кг) сама по собі, відповідно до посібника серверних стійок ENCOR Advisors 2026. Динамічне навантаження — під час переміщення заповненої стійки на місце — слід розраховувати на 1,3-1,5х від статичного рейтингу.

Яка різниця між 19-дюймовою стійкою та OCP Open Rack (ORv3)?

Стандартна 19-дюймова стійка (EIA-310) монтує обладнання на рейки всередину корпусу завширшки 600 мм. Open Rack V3 від Open Compute Project використовує ширшу 21-дюймову (537 мм) секцію обладнання всередину того ж 600-мм зовнішнього розміру, з вбудованою 48V DC шиною збору у рамі замість окремих блоків живлення на кожен сервер. Стійки ORv3 мають розмір 2286 мм (44 OU) висоти та підтримують до 1400 кг, тоді як стандартна шафа EIA-310 приблизно 907-1361 кг.

Чи повинен я купити стійку відкритої рами чи закритий корпус?

Стійки відкритої рами (2-стійкові або 4-стійкові) коштують менше і максимізують потік повітря, що робить їх за замовчуванням для мереж/комунікаційних залів та клітин всередину вже контрольованої колокейшн-залу. Закриті корпуси додають фізичну безпеку (замикаючі двері), стримане гарячої/холодної проходу потоку повітря та управління кабелем — це варто на 2-5х коефіцієнт надбавки до ціни, де бути стійка в спільному або менш контрольованому просторі, або де контракт оператора вимагає це.

Наскільки щільною може бути стандартна серверна стійка перед тим, як потрібно рідинне охолодження?

Повітряне охолодження надійне до приблизно 15-20 кВт на стійку з утримуванням гарячої проходу та може бути розширено до 30-40 кВт з агресивним охолодженням у рядах. Вище цього, AI-навчальні стійки як NVIDIA GB200 NVL72 споживають 130+ кВт і за замовчуванням потребують прямого охолодження чіпу або занурення рідинного охолодження — див. наші посібники щодо щільності потужності та рідинного охолодження для інженерних деталей, які цей матеріал не повторює.

Джерела

Першоджерела, на які спирається стаття. Кожна цифра веде туди, звідки її взято.

  1. Wikipedia: 19-inch rack (EIA-310 specification)
  2. OCP: Open Rack Base Specification Version 3
  3. Wikipedia: Open Rack (OCP)
  4. Omdia: Open Rack enclosures projected as de facto AI data center standard by 2030
  5. MarketsandMarkets: OCP Rack Market to $4.32B by 2030
  6. Fortune Business Insights: Data Center Rack Market
  7. ENCOR Advisors: Data Center Server Rack Guide 2026
  8. Enconnex: Server Rack Weight — Static vs. Dynamic Load Capacity
  9. RackSolutions: 2-Post Rack vs 4-Post Rack
  10. CDW.com: Racks & Enclosures catalog

Отримати ціни

Опишіть задачу — ми підберемо дата-центри з каталогу та повернемо реальні пропозиції. Безкоштовно для покупця.

Відповідаємо протягом робочого дня. Без спаму та перепродажу контактів.